Domov pro seniory Pilníkov

+420 499 829 111

Ubytování

Ubytování je poskytováno ve dvoulůžkových (celkem 18 pokojů) a třílůžkových pokojích (celkem 3 pokoje) s umyvadly. Kapacita domova je 45 lůžek. Cena za ubytování se řídí aktuálním ceníkem. Z prostorových důvodů není možné, aby si klienti vybavili pokoj vlastním nábytkem. Klienti mají možnost dozdobit si pokoj vlastními dekoračními předměty, aby se cítili jako doma (obrázky, květinami, polštářky, soškami aj.). Pokoje jsou vybaveny standardním ošetřovatelským nábytkem. Na všech pokojích má klient k dispozici lůžko, noční stolek, šatní skříň k uložení osobních věcí a ošacení, umyvadlo, zrcadlo, stropní světlo, noční světlo a lampičku, některé pokoje jsou navíc vybaveny věšákovou stěnou, poličkou, stolem a židlemi.

Klientům jsou k dispozici společné prostory – jídelna s televizí, společenský kout s televizí, toalety, koupelny, chodby s posezením, terasa, rozsáhlá zahrada s altánem. Jídelna v přízemí je vybavena varnou konvicí, varná konvice je rovněž k dispozici ve II. patře.

Se souhlasem vedení domova mají klienti možnost používat na pokojích vlastní televizní a rozhlasové přijímače, lednice, rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby a počítače. Všechny elektrické spotřebiče musí mít platnou revizi, kterou si hradí sám klient. V případě vlastního televizoru, případně rádia si klient hradí koncesionářský poplatek.

V celém domově je zákaz kouření, vyhrazená místa ke kouření jsou terasa, zahradní altán a prostor před hlavním a zadním vchodem.

Praní, žehlení a drobné opravy prádla klientů zajišťuje ústavní prádelna. Znečištěné prádlo se shromažďuje ve sběrných koších na společných koupelnách. Pracovníci 2x denně sváží špinavé prádlo do prádelny. Prádlo je hromadně vypráno, z tohoto důvodu je nutné označit oděvy osobním číslem či jménem (tak aby nebylo na první pohled viditelné), vyžehleno a složeno. Pracovník prádelny vydává čisté prádlo klientům 1x týdně na jednotlivých podlažích. Klienti, kterým nebrání zdravotní důvody, si prádlo sami převezmou a uloží do skříní. Ostatním klientům pracovník prádelny za jejich přítomnosti vyprané prádlo donese na pokoj. Klientům, kteří nejsou schopni si prádlo sami uložit do skříní, ukládají za jejich přítomnosti prádlo do skříní zaměstnanci v přímé obslužné péči.

V prostorách prádelny se rovněž provádějí drobné opravy osobního oblečení a ložního prádla. Za drobné opravy se nepovažuje zkracování, zužování a jiné úpravy osobního oblečení.

Úklid pokoje zajišťuje uklízeč. Dle dohody s klientem (5x týdně pondělí – pátek) je prováděn běžný úklid, který zahrnuje vytření podlahy na mokro, vytírání za nočními stolky a pod postelemi, vyprázdnění a dezinfekce odpadkového koše, umytí a dezinfekce umyvadla, WC a sprchy (je-li součástí pokoje), otření jídelního stolu, vyleštění zrcadla a otření parapetu. Dle potřeby se otírají dveře, kliky, světla, vymetají pavučiny. V delších časových intervalech jsou otírány povrchy u skříní, poliček a věšákových stěn. Mytí oken a věšení záclon provádí rovněž uklízeč. Klientům, kteří projeví zájem, je umožněn úklid poličky, otírání stolu a nočního stolku vlastními silami.

V osobních prostorách klienta (noční stolky a skříně) je úklid prováděn na přání klienta za jeho přítomnosti zaměstnanci v přímé obslužné péči.